praktyka | warsztaty | spotkania

Nowe zaproszenia

Każdy jest zaproszony - nikt nie jest wykluczony

Chcemy dostosować nasze spotkania do szybko zmieniających się warunków.
W najbliższym czasie będą to spotkania online na platformie Zoom. 

  • w niedzielę o godzinie 11:00 
    Spotykamy się, aby odkrywać kontemplacyjny wymiar Ewangelii w oparciu o fragment odczytywany danej niedzieli w liturgii. Poszukujemy w nim mądrości odwiecznej, którą odkrywa się nie poprzez rozważanie, ale jako głos serca obecny w każdym człowieku. 
  • w czwartek o godzinie 20:23
    Zapraszamy na spotkanie wraz z praktyką modlitwy głębi, lub taką formą modlitwy medytacyjnej w ciszy jaką dana osoba praktykuje. Jest to czas wspólnej medytacji w ciszy oraz czas dzielenia się swoją drogą duchową. Ufamy, że przyniesie to wielkie owoce duchowej przemiany, a także będzie czasem towarzyszenia sobie w tej drodze. 

 Z radością informujemy, że po dłuższym czasie wracamy do spotkań „na żywo”!

 

Wszystkie informacje oraz linki do spotkań znajdziecie poniżej. Jeśli chcecie otrzymywać bieżące informacje na swoją skrzynkę e-mail, to wystarczy się zapisać w formularzu na dole strony.

spotkania online

Spotkanie ONLINE
Gospodarz spotkania:
O. Wojciech Drążek CMM

dołącz do spotkania online

Dni
Godziny
Minuty
Spotkanie ONLINE

dołącz do spotkania na platformie Clickmeeting

Dni
Godziny
Minuty

czwartek 1 czerwca
o godzinie 20:23

sesje rekolekcyjne

informacje:

9-13 sierpnia; od kolaji środy kolacji do obiadu w niedzielę.  

Instytut Ojców Szensztackich ul. Nowowiejska 12, 05 – 410 Józefów k. Warszawy

http://ojcowie.szensztat.pl/nasz-dom/

Dojazd: warszawską komunikacją miejską w pierwszej strefie, autobus 213 (ostatni przystanek) lub 702 (przystanek Błota 02), Dom Rekolekcyjny jest 700 metrów od przystanku

Zalety miejsca: teren rozległy, ładnie zalesiony, sprzyjające ciszy i medytacji, kilkaset metrów od biegu Wisły, pokoje z łazienkami.

Pokoje: 4 pokoje jedynki z łazienkami, kilka standardowych dwójek, reszta to dwójki dublety, czyli każdy ma samodzielne miejsce w pokoju ale ze wspólną łazienką dla dubletu. Ręczniki we własnym zakresie.

Dieta: wegetariańska z elementami mięsnej. Osoby zdecydowane tylko na wegetariańską proszę o info przy zapisach, pozwoli to zaplanować ilość posiłków mięsnych, szczególnie obiadowych.

Zagłębieni w życiu to zaproszenie do wspólnego świętowania i odkrywania świętości życia. W centrum tego wspólnotowego doświadczenia leży praktyka modlitwy głębi (lub inna forma medytacyjnej modlitwy w ciszy). Cisza, która będzie nam towarzyszyć przez większość czasu połączona ze świadomym podążaniem w głąb serca w czasie praktyki modlitwy głębi (medytacji) są zaproszeniem do nowego spojrzenia na świętość życia. W takim spojrzeniu świętość staje się tak bliska i oczywista jak oddech i każdy inny przejaw życia, a zatem świętość, którą się odkrywa a nie tworzy. Elementami, które wprowadzą nas w świętowanie życia będzie troska o umysł w formie nauczania, troska o ciało poprzez ruch i taniec intuicyjny, czy inne elementy świadomego obcowania ze swoim ciałem, ale również czas na budowanie i pogłębianie relacji między nami zarówno w czasie wspólnie kultywowanej cieszy jak i we wspólnym wędrowaniu i w biesiadnym spotkaniu. Ponieważ życie jest pełne niespodzianek, my również otwieramy się na wszystko, co niezaplanowane.

Ojciec Wojciech Drążek misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej w Polsce (Contemplative Outreach – Poland)

Cena za pobyt z wyżywieniem: 920 PLN

W cenie zawarte są noclegi,  posiłki, przerwy kawowe, koszty organizacyjne, oraz składka dla prowadzących.

Dla chętnych: dodatkowy nocleg z wtorku na środę, ze śniadaniem w środę: 100 pln.

Oficjalne rozpoczęcie w środę wieczorem około godz. 18:00, do tego czasu zagospodarowanie czasu we własnym zakresie, teren rozległy, położony nad Wisłą, tuż za ogrodzeniem Rezerwat Wysp Zawadowskich.

W okolicy jest też Mazowiecki Park Krajobrazowy.

Jeśli koszt uczestnictwa stanowi problem, to prosimy o kontakt z organizatorami, aby temu zaradzić, ponieważ wierzymy, że  pieniądze nie powinny być przeszkodą w rozwoju życia duchowego.

Zaliczka: 320 PLN płatna w dniu zapisów po potwierdzeniu miejsca, reszta płatna gotówką w dniu przyjazdu, zwrot zaliczki możliwy jest do 31 lipca.

Zamknięcie listy: 31 lipca 2023.

Maksymalna ilość osób: 24, w tym połowa miejsc jest zarezerwowana dla nowych osób.

ewa.o.zawistowska@gmail.com

tel. 501 784 979

Numer konta do wpłat zaliczki:
74 2490 0005 0000 4100 1554 5044 Alior Bank

Właściciel konta: Ewa Zawistowska

W treści proszę podać: ROK 9-13 sierpnia 2023

Przy zapisach proszę podać numer telefonu oraz adres e-mail, proszę też podać rodzaj diety, szczególnie jeśli ktoś jest zdecydowany tylko na wegetariańską, ułatwi to zaplanowanie posiłków.

Beata, która prowadzi dla nas praktykę ruchu intuicyjnego, na co dzień zajmuje się pracą z ciałem. Jest terapeutką Techniki Bowena. Tym razem, podczas sesji letniej będzie można w czasie wolnym skorzystać z indywidualnych zabiegów u niej.
Technika Bowena może pomóc zarówno w bieżących kontuzjach, jak i w poważniejszych problemach zdrowotnych, może też być wspierająca w procesie oczyszczania i uwalniania napięć oraz blokad emocjonalnych z ciała.
Więcej informacji możecie znaleźć na stronie Beaty: www.terapiabowena.com
Dla tych, którzy zechcą skorzystać – zabiegi będą rozliczane w gotówce bezpośrednio z Beatą na miejscu.

zagłębieni
w życiu

świętość i świętowanie
czyli życie w pełni

Dni
Godziny
Minuty
Spotkanie już się odbyło

informacje:

od 29 września do 1 października, rozpoczniemy kolacją w piątek o godzinie 18:00, a zakończymy w niedzielę po południu

Dom rekolekcyjny Karmelitów Bosych
ul. Karmelicka 24
Wadowice

To już 10 lat na wspólnej drodze – mamy powód do radosnego świętowania, do którego chcemy zaprosić również Ciebie. Ruch Odnowy Kontemplacyjnej jako wspólnota osób podążających drogą modlitwy głębi ku Nieskończonej Miłości jest zaproszeniem skierowanym do każdego, kto rozpoznaje w sobie pragnienie spotkania i odkrywania bogactwa Życia. Świętowanie jest częścią tej drogi i stąd nasze zaproszenie. Jesteś z nami na drodze jakiś czas – świetnie, byłaś/byłeś kiedyś, ale coś poszło inaczej i drogi się rozeszły – może czas na ponowne spotkanie, pierwszy raz słyszysz o modlitwie głębi i kontemplacyjnej tradycji chrześcijańskiej – doskonale, jest szansa poznać ją bliżej, jednym słowem dla każdego jest miejsce, każdy jest zaproszony. Nasze świętowanie będzie oparte na wspólnej praktyce modlitwy głębi, na dzieleniu się owocami kontemplacyjnej drogi, na wdzięczności wobec wszystkich, którzy przyczynili się do przemiany naszego życia. Ufamy, że owocem tego spotkania będzie pogłębienie naszych relacji z Odwieczną Miłością, z sobą samym, z siostrami i braćmi i z całym światem.

Ojciec Wojciech Drążek misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej w Polsce (Contemplative Outreach – Poland)

Koszt: 390 PLN

Potwierdzeniem zapisu jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wys. 100 zł do dn. 30.06.2023 r.
na numer konta Agaty Kowalczyk: 57 1560 0013 2087 7725 8000 0002,
tytułem: rekolekcje ROK Wadowice + imię i nazwisko uczestnika.

Reszta kwoty w wys. 290 zł płatna gotówką na miejscu 29 września. Udział w rekolekcjach wiąże się z pełną opłatą (390 zł).

Jeśli koszt uczestnictwa stanowi problem, to prosimy o kontakt z organizatorami, aby temu zaradzić, ponieważ wierzymy, że  pieniądze nie powinny być przeszkodą w rozwoju życia duchowego.

Halina tel. 798 429 503,

e-mail: h.kwarciak@odnowakontemplacyjna.com

Uwaga: – przy zgłoszeniu e-mailem prosimy podać swój nr telefonu do kontaktu. Osoby na diecie bezmięsnej proszone są o zgłoszenie tego przy zapisie.

JESTEM,
BO TY JESTEŚ

świętujemy
10 LAT na wspólnej drodze

Dni
Godziny
Minuty
Spotkanie już się odbyło

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco i otrzymywać aktualności dotyczące życia wspólnoty i
najbliższych wydarzeń, spotkań na platformie Zoom, wpisz swoje imię i adres mailowy.