praktyka | warsztaty | spotkania

Nowe zaproszenia

Każdy jest zaproszony - nikt nie jest wykluczony

Chcemy dostosować nasze spotkania do szybko zmieniających się warunków.
W najbliższym czasie będą to spotkania online na platformie Zoom. 

  • w niedzielę o godzinie 11:00 
    Spotykamy się, aby odkrywać kontemplacyjny wymiar Ewangelii w oparciu o fragment odczytywany danej niedzieli w liturgii. Poszukujemy w nim mądrości odwiecznej, którą odkrywa się nie poprzez rozważanie, ale jako głos serca obecny w każdym człowieku. 
  • w czwartek o godzinie 20:20
    Zapraszamy na spotkanie wraz z praktyką modlitwy głębi, lub taką formą modlitwy medytacyjnej w ciszy jaką dana osoba praktykuje. Jest to czas wspólnej medytacji w ciszy oraz czas dzielenia się swoją drogą duchową. Ufamy, że przyniesie to wielkie owoce duchowej przemiany, a także będzie czasem towarzyszenia sobie w tej drodze. 

 Z radością informujemy, że po dłuższym czasie wracamy do spotkań “na żywo”!

 

Wszystkie informacje oraz linki do spotkań znajdziecie poniżej. Jeśli chcecie otrzymywać bieżące informacje na swoją skrzynkę e-mail, to wystarczy się zapisać w formularzu na dole strony.

spotkania online

Spotkanie ONLINE rok 2020

XVI niedziela zwykła

odpocznijcie nieco

Gospodarz spotkania:
O. Wojciech Drążek CMM

dołącz do spotkania na platformie Zoom

niedziela 25 lipca
o godzinie 11:00

Spotkanie ONLINE

Spotkanie z praktyką
modlitwy głębi

Gospodarz spotkania:
koordynatorzy grup modlitwy głębi
oraz O. Wojciech Drążek CMM

dołącz do spotkania na platformie Zoom

czwartek 29 lipca
o godzinie 20:20

Link do spotkania, którym można się dzielić w mediach społecznościowych:

http://bit.ly/2NNxJ2x

sesje rekolekcyjne

informacje:

rozpoczęcie ok. godziny 18:00 w środę 18  sierpnia,
zakończenie po obiedzie w niedzielę 22 sierpnia ok. godziny 14:00

Dom i Biblioteka Sichowska,

Sichów Duży 88, 28-236 Rytwiany
www.sichow.pl
Zalety miejsca: cisza, położenie Domu i Biblioteki jest w naturalnym otoczeniu parku ze starodrzewem, z historią związaną z rodziną Radziwiłłów, stylowe wnętrza, bardzo mili gospodarze, duża sala medytacyjna, dobra energia miejsca, oraz smaczna i urozmaicona kuchnia.
Odległość: 120 km z Krakowa, 50 km z Kielc,  230 km z Warszawy.
Dworzec PKS w Staszowie jest 10 minut jazdy samochodem od Sichowa, w Rytwianach jest przystanek autobusowy. Autobusy często dojeżdżają z Krakowa i z Kielc, jest też bezpośrednie połączenie z Warszawy.
Jest też możliwy odbiór samochodem z Rytwian lub Staszowa (oczywiście trzeba wcześniej zgłosić).

Dieta: posiłki wegetariańskie z możliwością wegańskich. Jeśli jest osoba, która ma alergie lub specjalną dietę, to możliwa jest modyfikacja diety. Dietę wegańską lub specjalną proszę zaznaczyć przy zapisach.

Głównym elementem naszej sesji jest wspólna praktyka trwania w ciszy i uważnej obecności, w kontemplatywnym wejrzeniu. Jest to zaproszenie do praktykowania postawy zgody na obecność w nas, i na działanie w naszym wnętrzu Tego, który z czułością dotyka i przemienia wszystko  kształtując nas na podobieństwo swego Jednorodzonego Syna.

Będzie też czas na osobiste (we wspólnocie i w samotności) doświadczenie spotkania z Tajemnicą Obecności w tym wszystkim, co nas otacza i czego jesteśmy najbardziej świadomą cząstką.

Ważnym elementem integralnego rozwoju jest świadome włączenie naszego ciała i odkrywanie jego piękna. Praca z ciałem w formie tańca intuicyjnego będzie dla nas okazją doświadczenia jak bardzo rozwój duchowy potrzebuje zakotwiczenia w ciele – “ucieleśnienia ducha”. 

Nie zabraknie nam elementów liturgicznych, modlitwy psalmami, którą połączymy z ciszą. W czasie kontemplatywnej Eucharystii, słowa i symbolika Ostatniej Wieczerzy łączy się z czasem wspólnego, cichego trwania w Tajemnicy.

Ważnym elementem tych rekolekcji jest możliwość rozmów indywidualnych. Jest to nie tylko okazja do podzielenia się tym, co nurtuje, rodzi pytania i odsłania trudności, ale przede wszystkim czas braterskiego spotkania, towarzyszenia sobie nawzajem i umocnienia w pokonywaniu kolejnych etapów drogi.

Ojciec Wojciech Drążek ze zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej (Contemplative Outreach – Poland)

Koszt rekolekcji – pobyt z pełnym wyżywieniem: 670 zł.

Warto pamiętać, że  będzie też okazja do wyrażenia wdzięczności dla prowadzącego o. Wojciecha w formie daru serca składanego na tacę w czasie Mszy św. niedzielnej.

Nie jest wymagana zaliczka, rozliczenie pierwszego dnia po przyjeździe. Zamknięcie listy: 10 sierpnia, po tym terminie rezygnacja jest możliwa tylko z ważnych powodów. Proszę o rozważne zapisy.

Jeżeli koszt uczestnictwa stanowi problem, to prosimy o kontakt z organizatorami, aby temu zaradzić, ponieważ wierzymy, że pieniądze nie powinny być przeszkodą w rozwoju życia duchowego.

Zapisy:

e.zawistowska@odnowakontemplacyjna.com
Przy zapisach proszę podać numer telefonu i ewentualnie skąd będziecie jechać.
Kontakt telefoniczny – Ewa: 501 784 979

Maksymalna ilość osób: 26; (połowa miejsc jest zarezerwowana dla nowych osób).

Jeśli ktoś nie ma co zrobić ze swoim czworonogiem, to możliwe jest zabranie go ze sobą, proszę to zgłosić przed przyjazdem.

Droga
wiodąca
w głąb

wakacyjne spotkanie
z intensywną praktyką
modlitwy głębi - medytacji

Dni
Godziny
Minuty
wydarzenie już się odbyło

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco i otrzymywać aktualności dotyczące życia wspólnoty i
najbliższych wydarzeń, spotkań na platformie Zoom, wpisz swoje imię i adres mailowy.